Tytuł


Koncert Bałtycki Afenginn (Dania) + Szamburski/Górczyński (Polska)
2

Koncert Bałtycki Afenginn (Dania) + Szamburski/Górczyński (Polska)

Premierowy cykl w Nadbałtyckim Centrum Kultury i premierowy koncert w Polsce.
Zapraszamy na wyjątkowy występ Afenginn (Dania) + Szamburski/Górczyński (Polska).
 więcej

W 2018 roku Afenginn nawiązał współpracę ze związaną z warszawskim kolektywem Lado ABC, grupą Bastarda Trio. Artyści uzupełniają się wzajemnie, poszukując jednocześnie wspólnego muzycznego języka. Afenginn wykorzystuje własne kompozycje łączące nordyckie melodie ludowe z charakterystycznymi orkiestracjami, zaś Bastarda Trio skupia się na aspekcie improwizacyjnym. Obie grupy wydały ostatnio nowe albumy: Klingra (Afenginn) oraz Ars moriendi (Bastarda Trio).

Afenginn (Dania)

Afenginn to pseudonim kompozytora Kima Rafaela Nyberga, uchodzącego za jednego z czołowych neo-folkowych głosów w Skandynawii, znanego z ambitnych, pełnych orkiestracji utworów. Na albumie „Klingra” Afenginn stworzył delikatny, ale jednocześnie żywiołowy pejzaż muzyczny. Zarówno muzyka, jak i słowa w języku farerskim składają się z cyklicznych wzorów o nierównej długości. Nadrzędny jest jednak nastrój - głęboko kontemplacyjny i melancholijny, nie pozbawiony jednak pojawiająca się na horyzoncie nadziei.

Szamburski/Górczyński (Polska)

Michał Górczyński i Paweł Szamburski - klarneciści, muzycy związani ze środowiskiem Lado ABC. Od 15 lat współpracują razem przy wielu projektach, min: Cukunft, Laar, Ircha Clarinet Quartet. Aktualnie tworzą trio Bastarda (wraz z Tomaszem Pokrzywińskim – wiolonczela), zespół który w unikalny sposób reinterpretuje i przetwarza muzykę dawną okresu średniowiecza. Michał i Paweł są kompozytorami oraz improwizatorami - tworzą muzykę dla kina, teatru, słuchowisk radiowych, animacji.

W koncercie wystąpią:

Paweł Szamburski: klarnet

Michał Górczyński: klarnet

Dánjal á Neystabø: fortepian, śpiew

Kim Rafael Nyberg: fortepian, mandolina, śpiew

Alexander Kraglund: skrzypce

Kristoffer Nybye: klarnet

Knut Finsrud: perkusja, instrumenty perkusyjne

www.afenginn.dk

www.afenginn.bandcamp.com

www.facebook.com/afenginn

www.facebook.com/bastardatrio

www.szamburski.bandcamp.com

Organizator - Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.